O Mnie

Część! cieszę się że tu jesteś! Jestem Przemek. Jestem fizjoterapeutą. Poprzez portal Świat Rehabilitacji chce przekazać Ci rzetelne i kompletne informacje na temat objawów, przyczyn oraz leczenia problemów układu ruchu. Zostań ze mną i dowiedz się co robić by dbać o swoją sprawność.

Trochę o mnie


Hej – jestem Przemek jestem mężem oraz tatą trójki małych terrorystów:) Tak poza tym prowadzę gabinet rehabilitacji. Pracując jako fizjoterapeuta mam już 10 letnie doświadczenie, które zdobywałem w wielu specjalistycznych gabinetach. Podczas mojej pracy zawsze starałem się rozwijać poprzez różnego rodzaju kursy, konferencje i staże. Ze zdobytym doświadczeniem chciałem zrobić jeszcze więcej pożytecznego.

Swoja wiedzę od 2019 r. staram się przelewać na stworzony przeze mnie portal Świat Rehabilitacji. Podczas tysięcy rozmów ze swoimi pacjentami otrzymywałem wiele pytań od moich pacjentów:

– Co powinienem ćwiczyć?
– Jak powinnam siedzieć?
– Co robić po złamaniu?
– Dlaczego bolę mnie kolana po nocy?
– Jak walczyć z drętwieniem rąk?
I wiele wiele innych…

Niekończące rozmowy z pacjentami, z których czerpie wiele przyjemności pokazały, że oprócz dobrej terapii pacjenci potrzebują również wielu informacji niezbędnych w powrocie do zdrowia.

Artykuły i materiały, które publikuje na portalu mają za cel uzupełnić Twoją wiedzę tak by pokazać Ci właściwą drogę do powrotu do sprawności. Zdaje sobie sprawę, że każdy ma swoje indywidualne objawy oraz problem, jednak dla każdego pacjenta, który jest dobrze zdiagnozowany założenia właściwej terapii są podobne. Poprzez wiedzę którą przekazuję, chcę stworzyć dobrze opisaną mapę, która poprowadzi Cię do celu. Jeśli idziesz z przewodnikiem i wiesz czego możesz się spodziewać, popełnisz mniej błędów i masz większa szansę dotarcia do celu.

Ideą bliską mojemu sercu jest profilaktyka. Chce żebyś wiedział/a że bardzo często po Twojej stronie leży przycisk odpowiedzialny za wybór sprawności i jakość życia (długie życie bez jakości to chyba nie najlepsze rozwiązanie). Uważam, że świadomość wielu zachowań może pomoc utrzymać nasz układ ruchy w odpowiedniej formie, a to przełoży się na sprawność umysłu i nastawienie do życia na długie lata.

Portal jest młody i nie spełnia jeszcze wielu moich oczekiwań, jednak staram się go rozwijać i nawiązywać nowe relacje z innymi specjalistami medycznymi, tak by przed Twoje oczy trafiały najbardziej wartościowe treści na temat:

– Objawów
– Przyczyn
– Diagnostyki
– Leczenia i profilaktyki
– Rokowań

Mam do Was małą prośbę, zostawiajcie komentarze zarówno pod artykułami jak również na mediach społecznościowych. Wasza odpowiedź zwrotna jest dla mnie kluczowa, bo bez Was to nie ma sensu…Merytoryczna krytyka pozwoli mi lepiej rozwijać portal, natomiast pozytywne komentarze dodadzą mi mocy do dalszej pracy:)

A teraz duża prośba nie traktujcie informacji na portalu jako pewnik, pomimo, że w większości przypadków artykuły bazują na literaturze medycznej, badaniach naukowych oraz doświadczeniu zawodowym to niestety medycyna to nie matematyka. Tu nie zawsze 2+2 = 4! Pomimo, że moje doświadczenie rośnie, a liczba przerzuconych kartek jest coraz większa to również mogę się mylić i nie mam patentu na rację.

Pamiętaj, że wiedza, która możesz znaleźć na portalu nie jest medyczną poradą ani planem leczenia, została ona stworzona w celach edukacyjnych, nie powinna służyć do diagnostyki, leczenia samego siebie. Nie używaj uzyskanej wiedzy żeby uniknąć wizyty u swojego lekarza, fizjoterapeuty lub innego specjalisty medycznego. Jeśli chcesz wykorzystać, któreś elementy leczenia skonsultuj to ze swoim specjalistą medycznym.

Serdecznie pozdrawiam
Przemek


Pin It on Pinterest

Share This